E-Ticaret Mağazanıza Logo Tasarımı için 5 İpucu

13 Kasım 2020by 0

Çevrimiçi Mağazanız İçin Logo Tasarlamak İçin 5 İpucu esse şirketler grubu

Bununla birlikte, bu düşük giriş engeli, çoğu e-ticaret nişinin çok rekabetçi olduğu, birçok markanın benzer fiyat noktalarında benzer ürünler sattığı ve benzer temalar kullandığı anlamına gelir. esse şirketler grubu

Peki, herkesin benzer olduğu bir dünyada, kalabalığın arasından nasıl sıyrılırsınız? Kısa cevap, benzersiz bir marka oluşturmaktır – ve bu süreç, benzersiz bir logo tasarlamakla başlar.

Bu notta, çevrimiçi mağazanız için müşterileri sanal kapıya sokacak bir logo tasarlamaya yönelik 4 ipucu.

No. 1: Hedef kitlenizi tanıyın 

Tasarım yapmayı düşünmeden önce, kitlenizin kim olduğunu ve mağazanıza geldiklerinde ne aradıklarını öğrenmek gerçekten önemlidir. Yani, düşünmeniz gereken ilk şey, nişinizdir. esse şirketler grubu

Mağazanızı benzer ürünler sunan diğer satıcılardan ayıran nedir? Sunduğunuz şeylerin hangi yönleri hedef kitlenize en çok hitap edecek?

Logolar, müşterilerinizin bağlantı kuracağı veya caydıracağı belirli kişilik özelliklerini verir. Mağazanız için ideal müşterinin kim olduğunu anlamak, doğrudan onlara hitap eden bir logo tasarlamanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin orta sınıf geliri ve iğne oyası tutkusu olan 35 yaşındaki Dana’ya hitap eden tasarımlar, rock gruplarını seven ve poster koleksiyonuna eklenen 16 yaşındaki Derrick ile aynı olmayacak.

Bu nedenle, rehber olarak kullanabileceğiniz bir müşteri profili oluşturmaya çalışın . Müşterilerinizin kim olduğunu zaten biliyorsanız, bazı özelliklerini ve özelliklerini (yaş, hobiler, gelir, coğrafi konum) yazın. Ve ürünlerinizin çözdüğü ihtiyaçlarının ne olduğunu düşünün.

Hedef kitlenizi mağazanıza çeken ve göz atmalarını sağlayan bir logo tasarlamak istiyorsanız, bunların tümü önemli bilgilerdir. Logonuzu oluştururken kendinize Dana veya Derrick’in (veya hedef kişiniz kim olursa olsun) gördüklerine nasıl tepki vereceğini sormalısınız.

Hayır. 2: Basit bir simge kullanın 

Bilmeyenler için logo simgeniz, tüm logo tasarımınızı temel alabileceğiniz bir semboldür.

Sadece isme dayalı logolar olsa da, çevrimiçi satıcıların mağazanızla ilgili mesajları kitlenize iletmek için simgeleri kullanmaları önerilir. (1. ipucunun neden bu kadar önemli olduğunu anladınız mı?)

Logonuz öncelikle web sitenizde yer alacağından, kolayca yeniden boyutlandırılabilen ve ekranda güzel görünen bir simge seçmek önemlidir. Bu, simgenizin çok ayrıntılı olamayacağı veya ekranınıza sığması için küçültüldüğünde ayrıntıların kaybolacağı anlamına gelir.

Mağazanız için bir simge seçmenin birkaç yolu vardır. Seçeneklerden biri, marka tanınırlığını güçlendirmeye yardımcı olmak için mağazanızın veya işletme adınızın gerçek bir temsilini kullanmaktır. esse şirketler grubu

Bir diğeri, en çok satan ürününüzün bir sembolünü seçmektir. Bu, mağazanız belirli bir konuda uzmanlaştıysa iyi işleyebilir, ancak sonunda genişletmek ve diğer ürün türlerini dahil etmek istiyorsanız markanızı çizgide daraltabilir.

Son olarak, gerçek bir nesneyle gitmek yerine, bir dizi duygusal özelliği taşıyan bir şekil veya soyut bir sembolle gidebilirsiniz. Örneğin, yanlarında duran üçgenler hareketi ve eylemi temsil ederken, daireler nasıl kullanıldıklarına bağlı olarak işbirliği, gizem ve arkadaşlığı ifade eder.

No. 3 Anlamı olan renkleri seçin 

Simgeler gibi renkler de izleyicilerine farklı anlamlar taşır. İnsanlar farklı renklere baktıklarında bilinçaltı çağrışımları yaşarlar ve sonuç olarak davranışlarını etkileyebilecek belirli duygular hissederler. esse şirketler grubu

Bu yüzden doğru anlama sahip renkleri seçmek (tabii ki) önemlidir . Yapmak isteyeceğiniz son şey, ortalama bir tüketici için uygun fiyatlı ürünleri hedeflediğinizde, kitlenize mağazanızın pahalı ve yüksek kaliteli olduğunu söyleyen bir logo oluşturmaktır.

Renk savaşına dalmadan önce biraz renk psikolojisi hakkında bilgi edinmeye çalışın . Kırmızılar, maviler, sarılar ve siyahlar / beyazlar en popüler logo renkleridir, ancak logonuzu diğer çevrimiçi mağazaları temsil edenlerden ayırmak için bunlardan birini benzersiz bir gölgeyle birleştirmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca çok fazla renk kullanmak istemezsiniz; Dağınık görünen ve izleyicilerinizi bunaltmayan bir logo oluşturmamak için en fazla iki veya üç renkli kombinasyona sadık kalın. En iyi renk kombinasyonlarını gösteren birkaç grafik tasarım aracı vardır. esse şirketler grubu

No 4: Tipografi ile deney yapın 

Yazı tipleri , özellikle yumuşak renkler veya basit bir simge seçtiyseniz , logonuzda önemli bir rol oynar . Her yazı tipinin kendi kişiliği vardır (bir temayı tanımaya mı başladınız?) Ve potansiyel müşterilerinize farklı bir şey iletebilir.

4 ana yazı tipi türü vardır: Serif, sans-serif, script ve modern. Seriflerin daha geleneksel, üst düzey bir hissi varken, sans-seriflerin daha gerçekçi bir havası var.

Ya da kitlenizin ürünlerinizin şenlikli ve kişiselleştirilmiş olduğunu düşünmesini istiyorsanız bir senaryo seçebilirsiniz.

Taahhüt etmeden önce farklı yazı tiplerini denemekten korkmayın. Aslında, web sitenizde farklı boyutlarda farklı yazı tiplerini test etmeye çalışın. Mağazanızın uyumlu bir marka gibi görünmesi için logo yazı tipinizin web sitesi metninizin yazı tipini tamamlaması önemlidir.

Ve her şeyden önce, logo yazı tipinizin kolayca okunabilir olması gerekir. Okunamayan bir logodan daha kötü bir tasarım hatası yoktur; Müşteriler ne yazdığını anlamakta güçlük çekerse, hayal kırıklığına uğrayacaklar ve yollarına devam edecekler. esse şirketler grubu

No.5: Tasarım seçeneklerinizi bilin

Bir logo tasarlamanın birçok yolu vardır. Seçtiğiniz yöntem büyük ölçüde bütçenize bağlı olacaktır. Bununla birlikte, bütçe son tasarımda büyük bir rol oynar – bu, müthiş bir logoya sahip olmak ile iyi olan (işi yapar) arasındaki farktır.

Bir logoya yatırım yapmak için birkaç yüz dolarınız varsa, o zaman teslim edebilecek birinci sınıf bir tasarımcı kiralayabilirsiniz – inanılmaz şaşırtıcı. Bütçeniz yaklaşık 100 $ ise, Fiverr gibi bir sitede bir serbest çalışan kullanarak oldukça havalı bir tasarım elde edebilirsiniz .

Bununla birlikte, bütçeniz 50 doların altındaysa bir logo oluşturucu iyi bir seçimdir . WOW faktörüne sahip bir logo almayacaksınız, ancak parçaya benzeyen bir logo alacaksınız – profesyonel ama ezici. Yine de bazı özelleştirme kontrol düşüncelerine sahip olacaksınız, böylece yukarıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz. esse şirketler grubu

Tasarlamaya Başlama Zamanı 

Unutmayın, rekabetçi bir çevrimiçi dünyaya giriyorsunuz ve kendinizi diğer mağazalardan ayırmanın en iyi yolu güçlü bir markaya sahip olmaktır.

Hedef kitlenizi sürekli olarak mağazanıza çekecek bir logo oluşturmak için bu logo tasarım ipuçlarını izleyin. Markanız için benzersiz, akılda kalıcı bir logo oluşturmak için mükemmel kombinasyonu bulana kadar farklı simgeleri, renkleri ve yazı tiplerini denemekten korkmayın

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *